• murato0

Aldatan eşler ve evliliklerine verdikleri zararlar nelerdir ? Kadınlar neden aldatır ? Erkekler nede


Aldatma, eşlerden birinin diğerine sadakatsizliği ve ihaneti olarak nitelendirilen eylemdir.Cinsel ya da duygusal anlamda aldatan eş için de aldatılan eş için de oldukça olumsuz ve üzücü sonuçlar doğurabilir.Kaybedilen güvenin geri kazanılması bazen seneler almakla birlikte , bazen de hiç yerine gelmeyebilir.

Bütün bu sürecin en olumsuz sonucu; ebeveynlerin yaptığı bu büyük hatanın bedelini eğer var ise çocukların ödemesidir.

Evlilik yalnızca cinsellik üzerine kurulu bir kurum değil, kutsal bir kurumdur.Ve cinsel ya da duygusal anlamda aldatılmayı hiçbir eş hak etmez.

Her zaman ardında durulması gereken şey şudur : Evlilik kadar boşanmak da son derece doğaldır. Eğer hayatınızdaki insanla mutlu değilseniz, anlaşamıyorsanız ya da daha farklı sebepleriniz var ise lütfen bunu eşinizle paylaşın.Yollarınız ayrılacaksa dahi saygı çerçevesinde ayırın.

İhanet olgun olmayan insanların kendilerine yakıştırdığı bir eylemdir.Karşınızdaki insanı sevmiyor olabilirsiniz, sevginiz zamanla bitmiş de olabilir.Hiçbir insan duygusunun ömürlük garantisi elbette yoktur.Fakat saygı baki olan şeydir.

Eşinize sevginiz bitse de saygınızı kaybetmeyin, ihanet ederek kendinize olan saygınızı da tüketmeyin.

Günümüz modern çağı, toplumun eğitim seviyesinin yükselmesi, çekirdek aile temelli yaşam şekilleri eşlerin birbirlerine olan tahammül sınırlarını da azaltmaktadır.

Her insan ikinci bir şansı hak eder belki ama aldatmanın duygusal olarak mı cinsel olarak mı yapıldığına ve kişide bıraktığı yaranın derinliğine ve sonucuna göre bu durum da değişebilir.

Kadınların eşlerini aldatma sebeplerinin başında ise ekonomik sorunlar ve eşlerinin ilgisizliği gelir.Kadın doğası gereği oldukça duygusaldır ve ilgi görmekten mutluluk duyar. Eşi tarafından sevilmek, takdir edilmek, onurlandırılmak ve sahiplenilmek ister.

Ekonomik olarak da idarenin eşi tarafından yapılmasını ve rahat bir hayatı ister."Aslında bütün bunları her insan ister." dediğinizi duyar gibiyim. Ve haklısınız hiçbir gerekçe aldatmayı haklı kılmaz. Ancak her aldatmanın temelinde sebepler vardır bu da kaçınılmazdır.

Erkeği haklı göstermese de , aldatmak için sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz : Kadının, anne ve eş rollerini birbirine karıştırması , sürekli eviyle ve çocuklarıyla ilgilenip kendisini ve eşini ihmal etmesi, eşine alaka göstermemesi ve bütün bunların sonucu olarak erkeğin kendisini değersiz hissetmesi. Fakat burada erkeğe düşen rol, ihanet yolunu seçmek değil evliliğindeki sorunları seçme yoluna gitmesi. Eksik olan tarafları konuşarak, paylaşarak tamamlamaya çalışmasıdır.Ne yazık ki bu süreçte daha kolay olan yolu seçilip, yuvalar dağılabiliyor.

Hiçbir kadın ya da hiçbir erkek aldatılmayı hak etmediği gibi her insan sevmeyi ve sevilmeyi hak eder.Eşlerin birbirlerine karşı açık ve net oldukları, doğrudan hislerini ve düşüncelerini paylaştıkları, kaprislerin, aşırı kıskançlıkların, kurguların olmadığı bir ilişki her zaman sağlam kayaya oturmuş demektir. Her evliliğin temeli güvene dayalıdır. Bir insana ihanet ediliyorsa , o insanı kaybetme riski göze alınmış demektir. Bu risk göze alınmışsa yapılacak fazla şey kalmamış demektir.

Evliliğinize, eşinize , aşkınıza dört elle sarılın. Aldatmak basit insanların eylemidir; zor olan evliliğinizi sağlam adımlarla yürütmektir. Mutlu kalın...

#Aldataneşlerveevliliklerineverdiklerizararlar

59 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör