• gaziantep doğum günü sürprizi

Gaziantep Doğum Günü


Gaziantep’te özellikle tarihi olarak gidilebilecek birçok yer var. Ayrıca Gaziantep doğum günü kutlamaları için de belli başlı kaliteli mekanlara sahiptir. Şimdi bu kutlama mekanlarını derlemeyle başlayalım.

La Gazzetta Coffee&Restaurant

Bu mekan biraz pahalı olmasına rağmen nezih, sakin ve kalitelidir. Ayrıca fal baktırmak isteyenler için de ideal bir yerdir. Sevgilinizin, eşinizin, dostunuzun doğum günü kutlaması için bu mekana götürerek onları özel hissettirebilirsiniz.

Rüya Kahvesi

Samimi bir mekan olan rüya kahvesinde isteğe göre her türlü organizasyon ve süsleme yaptırmak mümkündür. Gaziantep'te doğum günü sürprizi yapılabilecek ilk düşünülen ilk yerdir.Servisi gayet hızlı ve masa ile ilgili garsonlar bulunmaktadır.

Her türlü bütçeye hitap etmektedir.Dıştan bakıldığında yemek için iddalı bir yer gibi görünmese de et yemekleri , salataları süper ötesidir. Mutlaka denemelisiniz.Hatta sadece yemek için bir ara gidip denemelisiniz.

Fernando Guardi

Özellikle canlı müzik eşliğinde bir doğum günü kutlaması düşünülürse bu mekan Gaziantep’in en iyi mekanlarından biridir. Servis olarak da gayet kaliteliler. Ayrıca fiyat tatmin olma açısında da iyi bir yerdir.

Life Point

Öncelikle sakin ve huzurlu mekandır. Terası da mevcuttur. Ayrıca gruplara özel menü ve indirimler de mevcut. Doğum günü türü kutlama yapmak isteyen kişiler için iyi bir tercih.

Sinek Valesi Cafe

Küçük, şirin ve samimi bir mekan. Fal baktırma konusunda çok güzel mekandır. Sevgiline özel küçük ve sürprizli doğum günü kutlaması düşünenler için özellikle üniversite öğrencileri için ideal mekandır.

Adda Cafe

Mekana girdiğin zaman göreceğin ilk şey samimiyettir. Çünkü çalışanları bunu sana hissettiriyor. Fal baktırmak için de iyi bir yerdir. Bu kadar samimiyetin olduğu yerde sürpriz sevgi dolu bir doğum günü kutlaması için uygun bir yer.

Eskici Düşler Bahçesi

Güzel bir bahçe, kaliteli bir menü ve canlı müzik. Güler yüzlü çalışanlar ve muhteşem bir ortam. Bir doğum günü kutlaması için en uygun yerlerin en başında geliyor.

Belki de Gaziantep gidebileceğin tarihi ve kültürel yerler açısından en zengin yerlerin başında gelen bir şehirdir. Bu şehre geldiğinde kesinlikle gidilmesi gereken yerlerin bazılarını derledim.

Zeugma mozaik müzesi

Gaziantep’e geldiğin zaman ilk gidilecek yer burasıdır. Dünyanın en büyük mozaik müzesidir. 2011 yılında faaliyete geçmiştir. Müzenin içindeki mozaikler 13 renk armonisinden oluşur. Bu müzeye Zeugma Antik Kenti’ne ait mozaikler getirildiğinden bu isim verilmiştir.

Bu fikirler iyi hoş ama yapacak vaktim yok veya birileri bana yardım etse diyorsanız. Romantik masadan yardım isteyebilirsiniz. Telefonlarımız sizin için hep açık :) http://www.romantikmasa.com/iletisim

Tarihi Millet Hanı

Lala Mustafa Paşa, 1562 yılında Gaziantep’te vazifesi sırasında yaptırmıştır. O yıllarda Bedesten-i Atık olarak inşa edilmiş fakat daha sonraki küçük eklemelerle bu haline kavuşmuştur. Bu han, Osmanlı kervansaraylarına ait özelliğe sahiptir. 2003 yılında yapılan restorasyon ile turizme kazandırılmıştır.

Gaziantep Kalesi

Ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı hakkında bilgi olmayan bu kalenin kapısındaki kitabeye göre kapı ve yandaki iki kule Kanuni Sultan Süleyman tarafından onartılmıştır. Bu kale, şehrin simgelerindendir.

Bakırcılar Çarşısı

500 yılı aşkın geçmişi ile hala devam etmekte olup, bakırcı ustaları tarafından bakır işletmeciliği yapılmaktadır. Mekan olarak büyüleyici bir yerdir. Ayrıca çok güzel işlemelerle bakır ürünleri mevcuttur.

Dünyanın en büyük yeraltı tapınağıdır. İki salonu mevcuttur. Merkezi nişte boğa öldürme sahnesi kabartması işlidir. Ayrıca Tanrı Mitras, yıldızları ve takımyıldızları simgeleyen yılan, akrep ve köpek figürleri de bu tapınağa işlendi. Bu tapınak 1997-98 yılları arasında ortaya çıkarıldı.

#gaziantepdoğumgünü #gaziantepdoğumgünüsürprizi

1,838 görüntüleme