• Gaziantep Organizasyon

Gaziantep Evlilik Teklifi Organizasyonu


Gaziantep Tahmis Kahvesi'nde Sürpriz Evlilik Teklifi Organizasyonu

Damat adayımız, gelin adayımızla birlikte Gaziantep'te yaşıyordur. Çiftimiz, Gaziantep'e ziyaret amacıyla veya tamamen turistik amaçlarla da gelmiş olabilirler. Bu bir şeyi değiştirmez. Şık bir restoranda akşam yemeği yenilir. Akşam yemeğinden hemen sonra Tahmis Kahvesi'ne gidilir.

17. Yüzyılda -1635'te- hizmete giren ve bütün ihtişamıyla hala sapasağlam ayakta duran tarihi kahvede soluklanıp birer Türk kahvesi ısmarlarlar. Odun ateşinde pişirilen Türk kahveleri o güne özel hazırlanmış fincan takımlarından servis edilir.

Damat adayımız biraz heyecanlanabilir lakin bu durumu gelin adayımıza aksettirmemelidir. Hoş bir sohbet eşliğinde leziz kahveler içilir. Tam bu sırada giyimi kuşamı, davranışları ve konuşma biçimiyle tam bir falcıyı andıran kadın yanlarında biter.

Gelin adayımızın falına bakmak ister. Damat adayımız olayı bozuntuya vermemelidir. Gelin adayımız bu fal bakma mevzusuna sıcak bakmazsa bile falcı kadınımızın ısrarlarına dayanamayarak falına bakılmasına izin verir. Falcı kadınımız, gelin adayımızın falına bakarken ''beyaz atlı prens''ten tutun da ''yakın zamanda çok iyi bir haber alacaksın''a kadar tüm duruma uygun tüm klişe sözleri falda görüyormuşçasına anlatmaya başlar.

Damat adayımız, ''Fal işte, ne bekliyorsun ki, hep aynı şeyler...'' gibi sözlerle bir beklentiye girebilecek gelin adayımızın beklentilerini boşa çıkartır. Bu sırada kaşla göz arasında fincanın içine alyans atılır. Falcı kadınımız, ''inanmıyorsan al sen de bak, sen de gör'' diyerek fincanı damat adayına uzatır. Damat adayımız durumdan habersizmişçesine fincanın içine odaklanıp şaşkınca kalakalır.

Gelin adayımız, burada damat adayımızın neye şaşırıp kalakaldığını merak edip fincanı görmek isteyebilir. Şayet böyle bir çabaya girişmezse damat adayımız ''Aaa! Baksana şuna gerçekten de dediği gibi bir şeyi ben de görebiliyorum!'' deyip fincanı kadına uzatır. Kadın fincanı alıp içindeki alyansı fark edince adam diz çöküp evlenme teklif etmeye hazırlanır. Tam bu sırada yöresel kıyafetleriyle canlı müzik ekibi bir aşk türküsü söylemeye başlar. Gelin adayımız teklifi kabul edince başından aşağıya güller savrulur. Yollarına kırmızı halı yuvarlanılır. Ellerinde mumlarıyla iki yönden sıraya dizilmiş nedimlerin arasından çiftimiz pist görevindeki alana girerler. Romantik bir dans müziği eşliğinde çiftimiz dans ederler. Mutlu ve huzurlu bir şekilde geceyi sonlandırırlar.

Bu fikirler iyi hoş ama yapacak vaktim yok veya birileri bana yardım etse diyorsanız. Romantik masadan yardım isteyebilirsiniz. Telefonlarımız sizin için hep açık :) http://www.romantikmasa.com/iletisim

#gaziantep #gaziantepevlilikteklifiorganizasyon #gaziantepevlilikteklififikirleri #gazianteptahmisevlilikteklifiorganizasyonu

1,444 görüntüleme