• Romantik Masa

Romantik Masa Hazırlama


Romantizmi canlı tutmak, bir ilişkinin uzun ömürlü olmasında önemli bir rol oynar. Yapılan küçük jestler hem aradaki bağlılığı arttırır hem de her zaman hatırlanacak güzel anılar olarak kalırlar. Romantik masa hazırlama ise yıllardır birçok ilişkide olumlu sonuçlar vermiş olan bir klasiktir. Her yaşta ve her dönemde etkili olan bu ince davranışın ise bazı kuralları vardır. İşte, romantik masa hazırlamanın başlıca kuralları:

  1. Özellikle sizin için önem taşıyan; evlilik yıl dönümü, ilk buluşma ve doğum günleri gibi zamanlarda hazırlayacağınız özel bir masa ile sevgilinizin kalbini fethedebilirsiniz. Bunun için ise, o güne özel bir masa örtüsü, mumlar ve kristal bardaklar gibi aksesuarlar kullanmak faydalı olacaktır.

  2. Partnerinizin veya eşinizin en sevdiği yemekleri yapmaya özen göstermelisiniz. Sofrada çeşitlilik olması için her yemekten az miktarda yaparak servis yapabilirsiniz. Ayrıca yemek sırasında hoş sözler söylemek de olumlu etkiler yaratacaktır.

  3. Ortamın daha romantik ve etkileyici olması için floresan yerine mum ışığını tercih etmelisiniz. Böylece hem gizemli hem de çekici bir mekan havası oluşacaktır.

  4. O gün hiç giymediğiniz bir elbise giyerek veya normalden daha şık görünerek sevgilinizi etkilemelisiniz. Böylece hazırladığınız masa ve muhteşem görünüşünüz ile onu kendinize yeniden aşık edebilirsiniz.

  5. Son olarak da masayı süslerken kullanacağınız çiçekleri doğru seçmelisiniz. Genel olarak kırmızı gül kullanılsa da sevgiliniz hangi çiçekleri sevdiğini önemsemelisiniz. Masada en sevdiği çiçekleri görmek onu heyecanlandıracaktır.

#romantikmasahazırlama

765 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör