• Romantik Masa

Romantik Masa Süslemesi


Hayatımızda çok sayıda değer verdiğimiz insan bulunuyor. Dolayısıyla da birçok özel gün mevcut. Doğum günü, yılbaşı, evlilik yıldönümü ve benzeri çok sayıda özel gün mevcut. Bu özel günlerin vazgeçilmezi ise sevdiklerimizle birlikte yediğimiz yemeklerdir.

Değer verdiğimiz insandan kastımız eşimiz veya sevgilimiz olunca bu yemeğe birazda romantiklik katmamız gerekiyor. Yemeğe katabileceğimiz romantikliği, romantik masa süslemesi konusunda ele alacağız.

Masa süslemesi ve romantik kavramları yan yana olunca birçoğumuzun aklına mumlar geliyor. Ne kadar klasik olsada, mumlar vazgeçilmezimizdir. Sadece mum mu? Elbette hayır. Başka neler yapılabilir peki? Masa örtüsünden başlayalım. Eşinize yapacağınız bu süprizin öncesinde elbette ciddi bir hazırlık gerekiyor.

Birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı masa örtüsüne çıkarttırabilirsiniz. Masa örtünüzün tam ortasına gelecek bu fotoğrafla çok daha romantik bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Eşinizin o saşkin bakışları ile yemeğe başlayabilirsiniz. Gelelim tabaklara. Tabaklarınızı kalp şeklinde seçmenizi öneriyoruz. Hele birde kalp şeklindeki tabağa sevdiğimizin ismini yazdırınca... Başlangıcından sonuna kadar romantik süprizlerle dolu muhteşem bir yemek olacaktır.

Gülleri unutmadık elbette. Aşkı en iyi ifade eden şey kırmızı güldür. Dolayısıyla eşimizin tabağının yanına bir kırmızı gül bırakıyoruz. Soframızı çeşitli renkte yapraklarla donatıyoruz. Eşinizin bu tabloyu ilk gördüğünde vereceği tepkiyi düşünsenize, çok heyecan verici...

Mum ışığıyla aydınlatılmış bir ortamda, gül ve yapraklarla donatılmış bir masada ve masanın ortasında sevdiğiniz insanın resmiyle yaptığınız bu supriz yemeği eşiniz çok beğenecek ve ömrü boyunca unutmayacaktır.

#romantiklik #masasüslemesi

294 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör