• Romantik Masa

Romantik Masa Nasıl Hazırlanır?


Romantik masa hazırlanırken, hazırlanan kişinin tercihlerinin bilinmesi masayı hazırlamayı kolaylaştıracaktır.

Masa hazırlanırken karşılamadan, servise kadar her şey büyük bir titizlikle incelenmelidir.

Romantik Masa Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar

- Karşılama Sunumu

- İlk Sunum

- Ayrıntı Sunumu

- Servis

Karşılama Sunumu: Dikkat edilecek husular arasında belki de en önemli olanıdır. Giriş aşamasında ilk uzaktan görüntünün alındığı sunum şeklidir. Masanın hazırlandığı kişinin yada kişilerin masanın ilk uzak görüntüsü karşısında verdiği tepki, karşılama sunumunun kalitesini belirler. Karşılama sunumunda esas, doğru açıdan, doğru şekilde uzaktan görüntünün sağlanabilmesidir. Masanın hazırlandığı kişi yada kişilerin masanın bulunduğu bölgeye giriş yerine göre karşılama sunumu hazırlanmalıdır.

İlk Sunum: Karşılama sunumunda sonra, masanın yanında yapılan sunum şekli ilk sunumdur. Masanın hazırlandığı kişi ve kişilere ayrıntılara takılmaksızın, genel görüntü itibariyle yapılan sunumdur. Bu sunumda birbirine uyumlu ve birbirini gösteren renklerin seçimine dikkat edilmeli, ışık seçimi iyi yapılmalıdır.

Ayrıntı Sunumu: Masa üzerinde bulunan ayrıntıların sunumudur. Hazırlanan kişi ve kişilerin, masaya oturduktan ve masayı inceledikten sonra verdiği ilk tepki bu sunumun kalitesini belirleyecektir. Masanın üzerinde bulunan aksesuarların yerlerinin seçimi ve küçük özel ayrıntılar (gül yaprakları, oyuncak vb.) bu sunumda önemlidir. Ayrıca aperatif yerleştirim şeklide bu sunuma katkı sağlamaktadır.

Servis: Masada servisin başladığı anda yapılan sunum şeklidir. Servisin yapılış şeklinde, servisi yapan kişiye kadar her türlü ayrıntının önemi büyüktür. Ayrıca hazırlanan servis tabaklarındaki yemeklerin yerleşimleri de servis aşamasına katkı sağlayacaktır.

#romantikmasanasılhazırlanır #romantikmasakarşılamasunumu #ilksunum #romantikmasaayrıntısunum #romantikmasaservis #romantikmasa

105 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör